Tarp kiniškų prekių – ir Lietuvos vadovų portretai už keliasdešimt eurų

Modesta Gaučaitė

2016-10-19 17:37
(1/17) Šalies vadovų portretų kainos svyruoja nuo kelių iki beveik šimto eurų. lrytas.lt montažas.
(2/17) Šalies vadovų portretų kainos svyruoja nuo kelių iki beveik šimto eurų. lrytas.lt montažas.
(3/17) Šalies vadovų portretų kainos svyruoja nuo kelių iki beveik šimto eurų. lrytas.lt montažas.
(4/17) Šalies vadovų portretų kainos svyruoja nuo kelių iki beveik šimto eurų. lrytas.lt montažas.
(5/17) Šalies vadovų portretų kainos svyruoja nuo kelių iki beveik šimto eurų. lrytas.lt montažas.
(6/17) Šalies vadovų portretų kainos svyruoja nuo kelių iki beveik šimto eurų. lrytas.lt montažas.
(7/17) Šalies vadovų portretų kainos svyruoja nuo kelių iki beveik šimto eurų. lrytas.lt montažas.
(8/17) Šalies vadovų portretų kainos svyruoja nuo kelių iki beveik šimto eurų. lrytas.lt montažas.
(9/17) Šalies vadovų portretų kainos svyruoja nuo kelių iki beveik šimto eurų. lrytas.lt montažas.
(10/17) Šalies vadovų portretų kainos svyruoja nuo kelių iki beveik šimto eurų. lrytas.lt montažas.
(11/17) Šalies vadovų portretų kainos svyruoja nuo kelių iki beveik šimto eurų. lrytas.lt montažas.
(12/17) Šalies vadovų portretų kainos svyruoja nuo kelių iki beveik šimto eurų. lrytas.lt montažas.
(13/17) Šalies vadovų portretų kainos svyruoja nuo kelių iki beveik šimto eurų. lrytas.lt montažas.
(14/17) Šalies vadovų portretų kainos svyruoja nuo kelių iki beveik šimto eurų. lrytas.lt montažas.
(15/17) Šalies vadovų portretų kainos svyruoja nuo kelių iki beveik šimto eurų. lrytas.lt montažas.
(16/17) Šalies vadovų portretų kainos svyruoja nuo kelių iki beveik šimto eurų. lrytas.lt montažas.
(17/17) Šalies vadovų portretų kainos svyruoja nuo kelių iki beveik šimto eurų. lrytas.lt montažas.
056

Atsibodo senos ir pilkos buto sienos? Norite originaliai papuošti savo butą? Įsigykite šalies vadovų portretus. O kad nereikėtų kreiptis į dailininkus, galite juos parsisiųsti internetu, kad ir iš Kinijos. Ir tai visiškai ne pokštas.

Turbūt dažnam yra žinomi internetiniai puslapiai, kuriuose tūkstančiai prekių – nuo rūbų iki mobiliųjų telefonų ar tų pačių namų dekoracijų. Tarp visų šitų prekių – ir portretuose šviečiantys mums puikiai pažįstamų žmonių veidai. O ir jų kainos gali nustebinti.

Rankų darbo prezidentės portretas?

Internetiniame prekybos puslapyje www.aliexpress.com prekių gali rasti kokių tik nori. Viena jų – prezidentės Dalios Grybauskaitės portretas. Šalia prekės rašoma: „Ypatinga kaina. Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės portretas. Rankomis tapytas aliejiniais dažais.“

Pardavėjo siūloma ypatinga kaina – 95 doleriai (apie 87 eurai). Siūlomą portretą iš Kinijos atsiųs nemokamai, o laukti teks nuo 34 iki 53 dienų.

Tai ne vienintelis prezidentės portretas, kurį galima rasti parduodamą interneto platybėse. Pardavimų svetainėje „eBay“ už 55 dolerius (apie 50 eurų) galima įsigyti šalies vadovės portretą su jos autografu.

Jeigu tokia kaina per didelė, galite įsigyti tokį patį portretą su autografu už 20 dolerių (apie 18 eurų). Net jei nenorite prezidentės portretui išleisti daugiau nei 10 eurų – ne bėda. Toje pačioje svetainėje galima įsigyti portretą su autografu už 7 eurus.

Internete – ir kiti prezidentai

Šalies vadovė D. Grybauskaitė nėra vienintelė, kurios portretus gali įsigyti internautai. „eBay“ yra ir Valdo Adamkaus, Algirdo Mykolo Brazausko ir Vytauto Landsbergio portretai.

Štai iš automobilio lipančio V. Adamkaus portretas su autografu kainuoja 59 eurus 99 centus. Kitas jo portretas, taip pat su autografu, parduodamas už 47 dolerius 50 centų, tai yra maždaug 43 eurus. Dar vienas V. Adamkaus portretas, kuriame matyti fonas su NATO simboliu, įvertintas 45 doleriais, arba maždaug 40 eurų.

Šalies vadovų portretų kainos svyruoja nuo kelių iki beveik šimto eurų. lrytas.lt montažas.

„eBay“ galima įsigyti ir pašto ženklą su jau Anapus iškeliavusio prezidento A.M.Brazausko portretu. Jį galima įsigyti maždaug už eurą. Kitų A.M.Brazausko portretų kainos svyruoja nuo 18 iki 40 eurų. Taip pat galima įsigyti ir paprasta kortelę su A. M. Brazausko parašu, kuri įkainota šiek tiek nei 20-čia eurų.

Šalies vadovų portretų kainos svyruoja nuo kelių iki beveik šimto eurų. lrytas.lt montažas.

Įsigyti galima ir nuotraukas, kuriose – Vytautas V. Landsbergis. Prie pianino sėdinčio V. Landsbergio nuotrauka kainuoja apie 35 eurus, o šalia parašyta: „Vytauto Landsbergio, pirmojo Lietuvos prezidento, pasirašyta kortelė.“

Galima įsigyti ir nuotrauką, kurioje  V.Landsbergis nufotografuotas Seime esančioje Kovo 11-osios salėje. Ji įvertinta 9 eurais. Gausu ir kitų V. Landsbergio nuotraukų, kurių kainuos svyruoja nuo 11 iki 79 eurų.

Šalies vadovų portretų kainos svyruoja nuo kelių iki beveik šimto eurų. lrytas.lt montažas.

Perka fanatikai

Ryšių su visuomene specialistas, tinklaraštininkas Liutauras Ulevičius sakė, kad pirkti D.Grybauskaitės portretą už 100 eurų – nerealu, tačiau tikrai atsirastų tokių, kurie sutiktų už tokį paveikslą sumokėti 5 ar 10 eurų.

„Grybauskaitės palaikymas visuomenėje šiuo metu vis dar pakankamai didelis. Palaikymas yra, kai kurie iš tų žmonių yra fanatikai. Tai tie fanatikai, aišku, pirks. Kodėl gi ne?“, – kalbėjo L. Ulevičius.

Tiesa, L. Ulevičius suabejojo, ar D. Grybauskaitės ir kitų politikų portretus perka kolekcininkai. Jis mano, kad tokie paveikslai galbūt labiau reikalingi valstybinės įstaigoms, nei paprastiems žmonėms.

„Galbūt labiau valstybinės įstaigos juos perka. Gal jų vadovai ar darbuotojai nori parodyti tam tikrą ištikimybę, palaikymą, vienybę, todėl naudoja būtent tokią priemonę. Man tai kvepia sovietiniu palikimu, įpročiu. Primena tuos laikus, kai kokios nors ministerijos pirmame aukšte kabo visų buvusių ministrų nuotraukos“, – pasakojo ryšių su visuomene specialistas.

Jeigu parduoda, kodėl nepirkti?

Paklausus L. Ulevičiaus, kodėl reikėtų pirkti portretus iš Kinijos, o ne Lietuvoje, jis atsakė, kad jei yra perkančių, bus ir parduodančių.

„Jeigu juos parduoda kinai, tai kodėl nesiųsti iš Kinijos? Kinijoje yra daug žmonių, kurie turi daug idėjų, kaip galima pigiai padaryti ir parduoti, tai ir daro. Jeigu kas perka, tai ir siunčia.

Taip pat skaitykite:

Prabangi parduotuvė mausto Lietuvos elitą – puošia kiniškais blizgučiaisStebuklingasis kremas už 3 eurus sudomino lietuves: jo jau reikia paieškotiIšnuomojama darbo vieta ir sekretorė. Kaina nedidelė

Jei Lietuvoje niekas nespausdina, arba žmonės nežino, kad Lietuvoje galima tą patį pasidaryti, tai yra pardavėjo sumanumo klausimas ir jį reikėtų tik pagirti“, – sakė L. Ulevičius.

Tiesa, jis suabejojo, kad tokių portretų pardavimai gali būti dideli – daugiausia kokie penki vienetai.

L. Ulevičius taip pat nemano, kad Lietuvos politikų portretai gali sulaukti paklausos už Lietuvos ribų, net jei juos ir siunčia iš Kinijos: „Jei tai būtų tarptautinės įžymybės, tarkim, sportininkai, menininkai, tai jie tikrai gali sulaukti dėmesio. Tačiau iš  Lietuvos politikų to nereikėtų tikėtis. Nebent D. Grybauskaitė, kuri šiuo metu yra žinoma tokiose srityse kaip lygybės ir moterų teisių klausimai“, – kalbėjo ryšių su visuomene specialistas L.Ulevičius.