„Ryanair“ kantrybė išseko: ketina griežtinti rankinio bagažo taisykles

lrytas.lt

2017-01-26 11:07
(1/3)
(2/3) Aviakompanijos vadovas M.O'Leary sakė, kad pernelyg daug keleivių į saloną eina susikrovę pusę namų turto, užuot nešęsi vieną normalaus dydžio bagažo vienetą ir vieną mažą. P.Mantauto nuotr.
(3/3) Aviakompanijos vadovas M.O'Leary sakė, kad pernelyg daug keleivių į saloną eina susikrovę pusę namų turto, užuot nešęsi vieną normalaus dydžio bagažo vienetą ir vieną mažą. P.Mantauto nuotr.
0321

Airių žemų sąnaudų bendrovė „Ryanair“ pagrasino pakeisti savo rankinio bagažo taisykles ir atsisakyti leidimo į orlaivio saloną įsinešti antrą bagažo vienetą. Priežastis – keleiviai susikrauna į du leidžiamus nešulius „pusę namų turto“.

2013-ųjų pabaigoje „Ryanair“ metė svarbią konkurencinę kortą. Be mažo lagamino, į saloną leido keleiviams įsinešti ir nedidelį papildomą bagažą – nedidelės moteriškos rankinės dydžio.

Kaip rašo „The Telegraph“, atrodo, kad tokia laisvė atsirūgo kompanijai ir padidėjęs bagažo salone kiekis sukelia vėlavimus.

Aviakompanijos vadovas Michaelis O'Leary leidiniui „The Irish Independent“ sakė, kad pernelyg daug keleivių į saloną eina susikrovę pusę namų turto, užuot nešęsi vieną normalaus dydžio bagažo vienetą ir vieną mažą.

„Jei jie nesiliaus, mes keisime savo bagažo politiką“, – sakė M.O'Leary.

„Ryanair“ rankinis bagažas negali būti sunkesnis nei 10 kg, jo dydis negali viršyti 55x40x20 cm.

Lrytas.lt primena, kad 2013-aisiais nuo gruodžio 1-osios į „Ryanair“ lėktuvus lipantiems keleiviams leidžia į saloną nemokamai pasiimti antrą rankinio bagažo vienetą, pavyzdžiui, moterišką rankinuką ar pirkinių maišelį. Jo dydis negali viršyti šių dydžių: 35x20x20 centimetrų. Taigi bus galima įsinešti oro uostę pirktą butelį vyno ar panašaus dydžio prekę.

Parengė Aida Murauskaitė