10 saugiausių oro linijų: jomis skraidykite be baimės

lrytas.lt

2017-02-20 16:05
(1/11) Dešimtoje vietoje – lietuviams gerai pažįstama aviakompanija „Finnair“. 123rf nuotr.
(2/11) 2016-ieji buvo paskelbti vienais saugiausių metų visoje aviacijos istorijoje, taip pat buvo sudarytas saugiausių aviakompanijų sąrašas. 123rf nuotr.
(3/11) Antrąją vietą užėmė aviakompanija „Air New Zealand“ 123rf nuotr.
(4/11) Trečioje vietoje – „Alaska Airlines“. 123rf nuotr.
(5/11) Penktoje vietoje – aviakompanija „British Airways“. 123rf nuotr.
(6/11) Ketvirtoje vietoje – japonų oro linijos „All Nippon Airways“. CNN nuotr.
(7/11) Šeštoje vietoje – Azijos oro linijos „Cathay Pacific Airways“ 123rf nuotr.
(8/11) Septintoje vietoje – amerikiečių „Delta Air Lines“. 123rf nuotr.
(9/11) Aštuntoji vieta atiteko Jungtinių Arabų Emiratų aviakompanijai „Etihad Airways“. 123rf nuotr.
(10/11) Devintąją vieta užėmė Taivano aviakompaija „EVA Air“. 123rf nuotr.
(11/11) 2016-ieji buvo paskelbti vienais saugiausių metų visoje aviacijos istorijoje, taip pat buvo sudarytas saugiausių aviakompanijų sąrašas. 123rf nuotr.
020

Kol vieni paniškai bijo skrydžių lėktuvais, kiti – jais keliauja aplink pasaulį. Gera žinia ta, kad 2016-ieji buvo paskelbti vienais saugiausių metų visoje aviacijos istorijoje, taip pat buvo sudarytas saugiausių aviakompanijų sąrašas, pranešė CNN.

Saugiausių aviakompanijų sąrašą paskelbė nepriklausomas aviacijos saugos portalas Airlineratings.com. Aviacijos ekspertai saugiausias oro bendroves rinkosi pagal audito duomenis, taip pat įvertinę incidentų skaičių, lėktuvų parką.

10 vieta

Dešimtoje vietoje – lietuviams gerai pažįstama aviakompanija „Finnair“. Pasak tyrimo organizatorių, ši aviakompanija tikrai netaupo saugumo sąskaita, tačiau, kaip juokaujama, taupo drabužiams. Mat 2014 metais ši aviakompanija Helsinkio oro uoste savo keleiviams, priklausantiems premium klasei, pasiūlė tikrų tikriausią sauną.

Dešimtoje vietoje – lietuviams gerai pažįstama aviakompanija „Finnair“. 123rf nuotr.

9 vieta

Devintąją vieta užėmė Taivano aviakompaija „EVA Air“. 2016 metais kompanijos įdiegtos naujovės visus aviacijos mėgėjus paliko be žado, mat taip visus nustebinusi naujovė buvo robotas, vardu Pepper, kurio darbas – pasisveikinti su visais keleviais.

Devintąją vieta užėmė Taivano aviakompaija „EVA Air“. 123rf nuotr.

8 vieta

Aštuntoji vieta atiteko Jungtinių Arabų Emiratų aviakompanijai „Etihad Airways“. Aviakompanija pasižymi išskirtiniu dėmesiu klientams bei aukšta aptarnavimo kokybe, mat net 10 kilometrų aukštyje keleiviams siūloma nusipirkti brangenybių, deimantų bei meno kūrinių.

7 vieta

Aštuntoji vieta atiteko Jungtinių Arabų Emiratų aviakompanijai „Etihad Airways“. 123rf nuotr.

Septintoje vietoje – amerikiečių „Delta Air Lines“. Ši aviakompanija dar 2016 m. balandį paskelbė užsisakiusi 37 naujus „Airbus A321ceo“ lėktuvus bei 75 „Bombardier CS100“ lėktuvus.

6 vieta

Septintoje vietoje – amerikiečių „Delta Air Lines“. 123rf nuotr.

Šeštoje vietoje – Azijos oro linijos „Cathay Pacific Airways“, kurios tampa gana dažnos varžovės šiame saugiausių aviakompanijų sąraše.

5 vieta

Šeštoje vietoje – Azijos oro linijos „Cathay Pacific Airways“ 123rf nuotr.

Penktoje vietoje – aviakompanija „British Airways“. Nors ankstesniuose saugiausių aviakompanijų sąrašuose šios kompanijos dar niekada nebuvo buvę, šiemet ji sužavėjo AirlineRatings.com

4 vieta

Penktoje vietoje – aviakompanija „British Airways“. 123rf nuotr.

Ketvirtoje vietoje – japonų oro linijos „All Nippon Airways“. Ši aviakompanija 2015 metais itin išpopuliarėjo, kai savo lėktuvus papuošė vaizdais ir paveikslėliais iš filmo „Žvaigždžių karai“ („Star Wars“).

3 vieta

Ketvirtoje vietoje – japonų oro linijos „All Nippon Airways“. CNN nuotr.

Trečioje vietoje – „Alaska Airlines“. Ši aviakompanija išskirtinė ir tuo, kad viena iš keleto pasaulyje avialinijų, kurios savo keleiviams skrydžio metu suteikia galimybę naudotis interneto ryšiu.

2 vieta

Trečioje vietoje – „Alaska Airlines“. 123rf nuotr.

Antrąją vietą užėmė aviakompanija „Air New Zealand“, kuri buvo giriama ne tik itin aukšto saugumo reikalavimus, tačiau ir už neįprastą bei įdomią aviakompanijos lėktuvų išvaizdą.

1 vieta

Antrąją vietą užėmė aviakompanija „Air New Zealand“ 123rf nuotr.

Pačių saugiausių aviakompanijų titulą pelnė Australijos nacionalinė oro bendrovė „Qantas“, kuri tokią nominaciją gauna jau ketvirtus metus iš eilės.

2016-ieji buvo paskelbti vienais saugiausių metų visoje aviacijos istorijoje, taip pat buvo sudarytas saugiausių aviakompanijų sąrašas. 123rf nuotr.

Parengė Raminta Rakauskė