Šalia žaliojo „Green Hall“ iškils drąsus kaimynas

1/3
Teksto dydis:

Jaunas vilnietis architektas Linas Karmaza, išdrįsęs pasiūlyti drąsią „Green Hall 2“ pastato idėją, nugalėjo koncerno SBA inicijuotame biuro pastato konkurse. Koncernas SBA planuoja Vilniuje Upės gatvėje šalia verslo centro „Green Hall“ statyti dar vieną apie 8 tūkstančių kvadratinių metrų biurų pastatą, kuris savo architektūriniais ir inovatyviais technologiniais sprendimais taptų lyderiu Baltijos regione.

Geriausią darbą išrinko komisija, kurią sudarė žinomi architektaiGintautas Blažiūnas, Artūras Blotnys, Audrys Karalius – ir SBA atstovai. Antrą vietą užėmė architektė Sigita Norviliūtė, trečią – Vilniaus Gedimino technikos universiteto Architektūros instituto architektės Tautvilė Džiugytė, Berta Gruodytė ir Indrė Saladžinskaitė.

„Visų nuostabai laimėjo jauni architektai. Tai karta, kuri nebijojo pasiūlyti drąsių sprendimų, artimų SBA verslo filosofijai. Ieškojome kūrybingų idėjų, kurių įgyvendinimui būtų taikomi inovatyviausi ir draugiškiausi aplinkai sprendimai, o tokių konkurse pateiktuose darbuose buvo ne vienas“, – sakė koncerno SBA prezidentas Arūnas Martinkevičius.

Pagrindiniai vertinimo kriterijai – architektūros originalumas, inovatyvumas, tvarumas, racionalumas, ilgalaikė pastato išliekamoji vertė.

Taip pat vienas iš svarbiausių konkurso reikalavimų buvo, kad naujas biurų pastatas būtų draugiškas aplinkai ir jame būtų naudojamos pažangios žaliosios technologijos.

„Green Hall 2“ architektūrinio projekto konkursui iš viso buvo pateikta 14 darbų.

„Buvo keletas darbų, kurių autoriai stengėsi surasti pastato formą, kuri būtų vientisa ir tiktų prie jau esamo apvalaus, aukšto „Green Hall“ pastato.

Vertinimo komisija nugalėtoju pripažino darbą, kuris labiausiai imponavo savo masteliu, dydžiu ir vientisumu, santykiu su šalia esančiu pastatu“, – sakė konkurso vertinimo komisijos narys architektas G. Blažiūnas.

Su konkursui pateiktais darbais galėjo susipažinti ir visi norintys – visuomenei jie savaitę buvo eksponuojami verslo centre „Green Hall“.

„Į šį projektą norime įtraukti ne tik architektus, bet ir visuomenę, išgirsti įvairių nuomonių.

Todėl organizavome atvirą konkursą, nes siekiame sukurti išskirtinį pastatą, kuris atspindėtų pasaulines architektūros tendencijas, turėtų ilgalaikę vertę ir puoštų Lietuvos sostinę Vilnių.

Be to, tai galimybė įsiamžinti Lietuvos architektams, tad konkursą pavadinome „Palik savo ženklą Vilniuje“, – sakė koncerno SBA prezidentas A. Martinkevičius.

Planuojama, kad naujasis biurų pastatas bus statomas 2013-2014 metais. Koks architektūrinis projektas bus pasirinktas įgyvendinti, paaiškės po tolesnio bendradarbiavimo su visais trimis konkurso nugalėtojais. Kol kas tai tik konceptualūs projektai, jų finansiniai skaičiavimai dar nebuvo daromi.

Pirmasis vienas moderniausių Baltijos šalyse aplinką tausojančių biurų pastatų „Green Hall“ duris Vilniaus centre šalia vaizdingo Neries vingio atvėrė 2009 metais. Šis koncernui SBA priklausantis dvylikos aukštų pastatas išsiskiria ne tik gamtos padiktuota elipsės forma, bet pirmiausia – įdiegtomis unikaliomis pažangiomis technologijomis.

Man patikoNeblogaiMan nepatiko