„Maxima“ įteikė stipendijas jauniesiems Lietuvos talentams

1/5
Teksto dydis:

Konkurso „Jaunieji talentai 2012“ nugalėtojų apdovanojimo ceremonijoje prekybos tinklas „Maxima“ įteikė stipendija daugiau kaip 20 gabiausių šalies moksleivių. „Šiemet stipendijas skyrėme tiems moksleiviams, kurių vardai irgi galbūt greitai skambės ne tik Lietuvoje, bet ir toli už jos ribų. Gera žinoti, kad prisidedame prie mūsų šalies gabių jaunų žmonių ugdymo“, – atidarydamas „Jaunųjų talentų“ apdovanojimo ceremoniją sakė „Maxima“ generalinis direktorius Arūnas Zimnickas.

„Jaunųjų talentų“ apdovanojimo ceremonijoje dalyvavęs ir stipendijas visuomeninės veiklos nugalėtojams įteikęs prezidentas Valdas Adamkus džiaugėsi, kad ceremonija yra vieša, kad ją per LRT televiziją galės pamatyti daug žmonių. „Šie metai – čempionų metai, o šie jaunieji talentai yra savotiški Lietuvos olimpiados nugalėtojai. Mes didžiuojamės jumis – štai kodėl svarbu jus parodyti visai Lietuvai“, – kalbėjo prezidentas.

Jaunuosius talentus taip pat sveikino ir „Maxima“ vardu stipendijas jiems teikė kultūros ministras Arūnas Gelūnas, dirigentas Gintaras Rinkevičius, olimpinė čempionė Daina Gudzinevičiūtė, Švietimo ir mokslo ministerijos bei LRT televizijos atstovai.

Stipendijas gavę moksleiviai stebina savo nuoširdumu, atvirumu ir nesavanaudiškumu, užsispyrimu ir atkaklumu. Pagrindinę stipendiją visuomeninės veiklos srityje pelniusi Vaineta Parnarauskaitė sako, kad savanoriaudama, padėdama kitiems pirmiausia kaip asmenybė auga ir tobulėja pati. Tačiau užaugusi nori auginti ir kitus – mažesnius, jaunesnius už save.

Vienas nedirba ir antrus metus iš eilės stipendiją šiemet gavęs uteniškis Konradas Kazlauskas: „Vienam tiesiog neįmanoma visko padaryti. Štai kodėl noriu, kad kuo daugiau jaunų žmonių sugrįžtų į Lietuvą. Juk jie spinduliuoja jaunatvišku maksimalizmu – mūsų šaliai jo taip reikia.“

Daugybę tikslų turi ir kiti „Maxima“ jaunieji talentai: dvejus metus iš eilės stipendiją už pasiekimus mokslo srityje gaunantis Edvinas Stankūnas tyrinėja baltymus ir ieško būdų, kaip ateityje išgydyti šiuo metu dar neišgydomas ligas. Kaunietė Martyna Petrulytė nori tapti savanore chirurge, o Lukas Šteinys už savo gimtojo miesto vardo garsinimą iš Alytaus mero jau yra gavęs net šešis medalius.

Apie „Jaunųjų talentų“ konkursą

„Jaunųjų talentų“ konkurse gali dalyvauti 5-11 klasių moksleiviai, tačiau daugiausia anketų, organizatorių duomenimis, sulaukiama iš devintokų, dešimtokų ir vienuoliktokų. Konkurse aktyviai dalyvauja moksleiviai iš visos Lietuvos, ypač – iš mažesnių miestelių.

Kasmet kartu su partneriais – ekspertais iš Švietimo ir mokslo ministerijos, LRT radijo ir televizijos, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto, Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondo – prekybos tinklas „Maxima“ įvertina tuos moksleivius, kurių pasiekimai mokslo, muzikos, kūrybos ir meno, sporto bei visuomeninės veiklos srityse aukščiausi. Visus ateinančius mokslo metus kas mėnesį nugalėtojams mokamos atitinkamai 500 ir 250 litų stipendijos.

Per devynerius konkurso metus „Jaunųjų talentų“ stipendijos iš viso išmokėtos maždaug 300 gabių Lietuvos moksleivių, net 50 moksleivių šiame konkurse laimėjo ne vieną kartą. Išmokėti „Jaunųjų talentų“ stipendijoms Lietuvoje „Maxima“ jau yra skyrusi beveik pusę milijono litų. Jau šeštus metus iš eilės „Jaunųjų talentų“ konkursas rengiamas ir Latvijoje, antrą kartą – Estijoje.

„Jaunųjų talentų“ stipendijos šiemet skirtos:

visuomeninės veiklos srityje pagrindinė (500 litų per mėnesį) stipendija – Vainetai Parnarauskaitei, skatinamosios (250 litų per mėnesį) – Rugilei Matulevičiūtei, Mantui Jakštui ir 2011-ųjų stipendininkui Konradui Kazlauskui; sporto srityje pagrindinė stipendija – Gintarei Nesteckytei, skatinamosios – 2011-ųjų stipendininkui Rokui Nenartavičiui, Justinai Mikulskytei, Malgožatai Bogdanovič ir Pauliui Svarauskui; kūrybos ir meno srityje skatinamosios stipendijos – Lukui Arlauskui, Agnei Bendaravičiūtei ir Šarūnui Janušiui; muzikos srityje pagrindinė stipendija – Akvilei Volbergaitei, skatinamosios – Gabijai Maknavičiūtei, Gyčiui Kaušiui, specialioji – seserims Ieva ir Augustei Petkūnaitėms; mokslo srityje pagrindinė stipendija – Jurgai Mituzaitei, skatinamosios – Martynai Petrulytei, 2011-ųjų stipendininkui Edvinui Stankūnui ir Lukui Šteiniui.

Man patikoNeblogaiMan nepatiko