Ką su likusiais latais daryti lietuviams?

1/1

Rinkos pulsas

2014-01-03 16:15

Ką su likusiais latais daryti lietuviams?

Teksto dydis:

Jūsų kišenėje užsiliko latų? Bloga žinia – didieji šalies bankai, kaip antai SEB, „Swedbank“, DNB jau iš anksto informavo savo klientus, kad kaimyninės šalies valiutą priims tik iki paskutinės 2013 metų dienos. Visgi yra ir gera žinia.

Lietuvos banko atstovai pripažino, kad ir jie sulaukia nemažai skambučių iš gyventojų, kurie turi užtaupę keletą latų. Pats Lietuvos bankas jiems niekuo negali padėti, mat valiutos nekeičia – tai ne jo funkcija. Bet mes žinome, kur latus galite išsikeisti nekirtę Latvijos sienos.

Lietuvos bankas sulaukė pranešimo iš Medicinos banko, kad šis ir toliau supirkinės latus visuose savo padaliniuose. Jeigu nerimaujate, keli iš Medicinos banko padalinių veikia visą parą sostinės centre Mindaugo gatvėje įsikūrusiame „Maxima“ prekybos centre, prie Geležinkelio stoties bei Tarptautiniame Vilniaus oro uoste.

Be Vilniaus kiti banko skyriai yra mažesniuose šalies miestuose.

Latvijos latų banknotai superkami po 4,76 Lt už vieną latą, o metalinės Latvijos latų monetos (1 ir 2 latai) - po 4,43 Lt už vieną latą. Latvijos santimai nebus superkami.

Latas ir euras vienu metu Latvijoje cirkuliuos tik pirmąsias dvi savaites. Tačiau vėliau 302 pašto skyriuose Latvijoje latą bus galima nemokamai išsikeisti nustatytu kursu iki kovo 31 dienos, o bankuose – iki birželio 30 dienos.

Nacionalinė Latvijos valiuta į eurus keičiama pagal dabartinį santykį – 0,70284 lato už eurą.

Man patikoNeblogaiMan nepatiko

Įžvalgos ir nuomonės

Lietuviai Latvijoje gali sužinoti, ką patirs po metų

Kas kitų metų pirmosiomis sausio dienomis dėsis Lietuvoje, kai šalis prisijungs prie euro zonos? Norint tai sužinoti, jokios laiko mašinos nereikia – pakanka dabar apsilankyti Latvijoje. Nuo sausio 1-osios latviai jau gali atsiskaityti eurais. Nesusipratimų, kaip ir tikėtasi, nepavyko išvengti. Nors jie daugiau komiški nei liūdni. O būgštavimai dėl išaugsiančių kainų Latvijoje kol kas nepasitvirtino.

Įžvalgos ir nuomonės

Pirmosios euro dienos Latvijoje: vieni niršta, kiti džiūgauja

Kalėdų dovanas ir produktus naujamečiam stalui pirkę dar už latus latviai jau antrą dieną kišenėje žvangina eurus.Tiesa, bendroji Europos Sąjungos valiuta Rygoje daug ką jau nervina. Portalo lrytas.lt žurnalistas ketvirtadienį ryte tapo vienoje „Maxima“ parduotuvėje kilusios sumaišties liudytoju. Pretenzijas ėmė reikšti pirkėja, kurią kasos aparatas „apskaičiavo“ vienu santimu (maždaug 5 centai). Keturias po 25 santimus kainuojančias sausainių pakuotes nusipirkti panorusiai pirkėjai už pirkinį buvo paprašyta sumokėti vieną latą ir vieną santimą.

Rinkos pulsas

Iš Baltijos sesių liko Lietuva: Latvija prisijungė prie euro zonos

Latvija naktį iš gruodžio 31 dienos į sausio 1-ąją prisijungė prie euro zonos, tapdama 18-ąja 28 šalių bloko šalimi, įsivedusia bendrą Europos Sąjungos (ES) valiutą. Įspūdingi fejerverkai nušvietė Rygos dangų šalies žmonėms atsisveikinant su latu, kuris buvo branginamas kaip atkurtos nepriklausomybės simbolis. Išmušus vidurnakčiui ministras pirmininkas Valdis Dombrovskis gavo pirmą 10 eurų nominalo banknotą. Drauge su latvių premjeru naujametinę naktį pirmą 10 eurų nominalo banknotą gavo ir Estijos premjeras Andrus Ansipas, kuris į susirinkusiuosius kreipėsi latviškai.