Išdalinti lietuviškų interjerų „Oskarai“

1/51

Rinkos pulsas

2013-03-22 11:08

Išdalinti lietuviškų interjerų „Oskarai“

Teksto dydis:

Ketvirtadienio vakarą Vilniuje, „Pirklių klube“ buvo paskelbti ir apdovanoti geriausių, praėjusiais metais Lietuvoje sukurtų interjerų autoriai. „Metų interjero“ konkurso prizai - „Auksinės paletės“ - buvo įteiktos trijų pagrindinių nominacijų – geriausio privataus, visuomeninio ir biuro interjero bei dar devynių, specialių nominacijų nugalėtojams.

Siekiant objektyvumo, Lietuvos interjerų autorių darbus konkurse vertino tarptautinė komisija.

Taigi, geriausią privatų interjerą pernai sukūrė kompanija „Architektas LT“ - Mindaugas Leliūga ir Simonas Talandzevičius.

300 kv. metrų namo savininkai su architektais nuo pat pradžių sutarė, kad interjere nebus jokio dirbtinio puošnumo, taip sakant - jokios pompastikos. Tik natūralios ir ilgaamžės medžiagos: medis, akmuo, namų tekstilėje linas, vilna, medvilnė.

Visuomeninio interjero nugalėtojomis paskelbtos architektės Giedrė Datenytė ir Monika Zemlickaitė – kūrybinė kolaboracija GUM.

„Opium“ klubas įsikūręs pagrindinėje Vilniaus barų gatvėje. Architektės siekė sukurti patogią erdvę, kuri dienos metu galėtų veikti kaip kavinė, o naktį - kaip klubas.

Geriausio biuro interjero autoriai - Laura Malcaitė ir Dmitrijus Kudinas iš kompanijos „Inblum“ .

Į reklamos agentūrų „Open iniative“ ir „New“ biurų interjerą architektai norėjo įsileisti kuo daugiau vaizdų pro langą. Mat jis išties įspūdingas: Neries vingis, Vingio parkas, Žvėryno stogai. Jie ieškojo tinkamo aplinkai ir funkcijai sprendimo, kol galiausiai atrado baltas tinklines pertvaras.

„Tautos interjerą“ šiemet rinko Lrytas.lt skaitytojai - juo tapo projektavimo studijos „Dalius & Greta Design“ komandos Daliaus Regelskio ir Gretos Motiejūnienės darbas.

Vaizdas iš šio buto, esančio 23 aukšte - pribloškiantis. Tačiau 100 kvadratinių metrų ploto  patalpa iš pradžių buvo padalinta į kelias „kamurkes“ ir vieną ilgą koridorių. Tad Daliui ir Gretai reikėjo perplanuoti visą butą  ir padaryti taip, kad vos pravėrus laukujas duris atimtų žadą.

Galimybė pasitikrinti kūrybinį svorį

„Nemanau, kad mūsų konkurse dalyvauja geriausi Lietuvoje sukurti interjerai. Esu įsitikinęs, kad kai kuriems architektams, save laikantiems ryškiausiomis žvaigždėmis, nesolidu varžytis su eiliniais arba niekam nežinomais kūrėjais. O jeigu nelaimės!? Šis jausmas juos stabdo“, - Lrytas.lt sakė konkurso organizatorius Vytautas Gurevičius. Tačiau aštuntą kartą rengiamas konkursas šiemet sulaukė rekordinio dalyvių skaičius - beveik 130.

„Bet dabar mūsų prioritetas – nebe kiekybė, o kokybė. Tarptautinė komisija vertino tik tuos darbus, kurie atitiko konkurso keliamus reikalavimus“, - pabrėžė organizatorius. Šiais metais dalyviai pirmą kartą atskirai vertinti ir už profesionalumą.

Vienas šios nominacijos vertintojų - architektas Alvydas Šeibokas pastebėjo, kad nors žmonės siekia gražiau gyventi, dar mums trūksta aiškių idėjinių sprendimų, individualumo, taip pat saikingumo, o jei jis yra, tai pritrūksta išbaigtumo detalėse. „Tad šis konkursas - gera proga pasitikrinti kūrybinį potencialą ir tobulinti profesionalumą“, - įsitikinęs Vilniaus dailės akademijos Interjero dizaino katedros vedėjas.

Už profesionalumą šiemet buvo išskirtos architektės Giedrė Datenytė ir Monika Zemlickaitė – kūrybinė kolaboracija GUM.

Kitos nominacijos ir nugalėtojai Geriausias fotografas - Leonas Garbačauskas.

Geriausias spalvinis sprendimas - studijos „Archispektras“ architektai  Aidas Kalinauskas ir Vaidas Tamošiūnas.

Geriausias virtuvės projektas - architektė Indrė Sunklodienė.

Geriausias apšvietimo projektas - interjero dizaineris Artūras Čižiūnas, „A2 Design“.

Geriausias vonios kambario projektas - bendrovės „Architektas LT“ architektai M.  Leliūga ir S. Talandzevičius.

Inovatyviausias interjeras -  Edgaras Neniškis, Rūsna Vaineikytė – Neniškienė, Arūnas Liola ir Rolandas Liola, architektūros studija „Arches“.

Geriausias durų sprendimas - architektūros studijos „Plazma“ architektai Rytis Mikulionis, Laura Janavičiūtė, Povilas Daugis.

Man patikoNeblogaiMan nepatiko

Rinkos pulsas

Atsakinga misija - sukurti namus jaunavedžiams

Vilnius, Pilaitė, nedidelis butas, jauna šeima. Savo pirmojo buto interjerą naujos statybos daugiabučiame name pora nusprendė patikėti interjero dizaineriui Georgijui Grebenui. Projektas prasidėjo audringai ir su didžiuliu entuziazmu. Jauna pora bandė aprėpti tai kas neaprėpiama, nuomonės išsiskyrė net tarp judviejų. „Mergaitė norėjo daugiau gėlyčių ir visokiu pupyčių, o berniukas pageidavo švaresnio interjero“, - prisiminęs šypsosi Georgijus.

Rinkos pulsas

Kaip sukurti jaukų interjerą ekonominės klasės bute?

Ekonominės klasės butų interjerai nėra architektų svajonė, tačiau tai kartu - ir šioks toks iššūkis. Kai už nedaug reikia sukurti kažką. Architektė Audronė Ambrazienė nesirenka - patinka nepatinka užsakovas ar jo įsigytas būstas. Ji pasirengusi dirbti su kiekvienu, kuris pasitiki jos profesionalumu.

Rinkos pulsas

Namuose išskirtinis dėmesys - vaikams ir knygoms

Svarbiausia - knygos. Jų lentynos turi stovėti patalpoje, kur šeimininkai praleidžia daugiausia laiko, o knygos jose turi būti lengvai pasiekiamos ir sudėtos taip, kad būtų patogu ir lengva rasti. O ne pagal jų nugarėlių spalvą ar dar blogiau - jų kainą. Tai buvo vienas svarbiausių pageidavimų dizainerėms. „Tai jau tikrai, šie užsakovai labai daug skaitantys žmonės, kelių metrų lentynos svetainėje neužteko sutalpinti visoms jų knygoms. Po lentyną teko įkurdinti kituose kambariuose“, - sakė dizainerė Eglė Balčiūnaitė.

Aktualijos

Uždarytą Siksto koplyčią konklavai ruoš 40 žmonių

Antradienį po pietų buvo uždaryta Siksto koplyčia. Turistai, lankantys Vatikano muziejus, negalės jos lankyti iki pat naujo popiežiaus išrinkimo. Prasidėjo koplyčios parengimo konklavai darbai. Keturiasdešimties žmonių komanda per artimiausias keletą dienų turi parengti vietas konklavoje dalyvausiantiems kardinolams. Koplyčios kampe bus pastatytos dvi krosnelės balsavimo biuleteniams deginti ir dūmais, rūkstančiais iš kamino virš Siksto koplyčios stogo, pranešti apie balsavimų rezultatus: juodais – neišrinkimo atveju, baltais – apie naujo popiežius išrinkimą.

Rinkos pulsas

Vilniečių sukurtų apartamentų Nidoje paros nuomos kaina - 1000 litų

Trys jaunos moterys pernai nuo žiemos kaip pašėlusios lakstė į Nidą - iki sezono pradžios turėjo spėti įrengti kelis nuomai skirtus apartamentus. Mat jų užsakovas sugalvojo, kad Nidoje poilsiautojams trūksta prabangių apartamentų, tad viename name įsigijęs tris butus, nutarė juos sutvarkyti ypač kokybiškai ir jaukiai.

Rinkos pulsas

Viengungio butą puošia dviračiui laikyti skirta siena

Turiu gerą dviratį ir jam būtinai reikia geros vietos bute. Žinoma, tokio pageidavimo trisdešimtmetis vilnietis nepasakė savo naujojo buto įvaizdžio kūrėjui. Tačiau šiai transporto priemonei 59 kvadratinių metrų būste buvo sukurta ypatinga vieta. Negana to, dviratis tapo pagrindiniu interjero aksesuaru.

Rinkos pulsas

Interjerą neeilinei šeimai architektė kūrė septynerius metus

Nors sukūrė galybę įvairiausių stilių namų, įrengti istorinį pastatą ją pasikvietė pirmą kartą. Tai nebuvo užsakovų paveldėti protėvių namai. Tiesiog žmonės norėjo gražesnio gyvenimo, tad įsigijo apleistą klasicizmo stiliaus dvarą ir į talką pasikvietė architektę Jurgitą Paškevičiūtę.

Rinkos pulsas

Šiuolaikiniai partizanai kuriasi ryškiose erdvėse

Šių dienų partizanai nebesislepia miškuose ar bunkeriuose. Jie dirba ryškiose erdvėse. Šitaip galvoja interjero dizainerė Gintarė Masilionytė. Kurdama reklamos agentūros „Partizanas“ interjerą ji pasirinko juodą, baltą ir žalią spalvas. Juodos ir baltos derinys išryškino svarbiausius patalpų akcentus – augalus, visus metus ant sienos žaliuojančią žolę ir stalą „išrask dviratį“.

Rinkos pulsas

Jaunos architektų šeimos užsakovai - lakūnai ir palydovai

Šiai architektų šeimai labiausiai patinka planuoti erdves ir „gydyti“ būsto funkcinį išplanavimą. Ne tik tradicinėse erdvėse. Jie svajoja sukurti interjerą įdomiam biurui ar restoranui, netgi bažnyčiai. Interjeras porai - itin svarbus. Architektų šeima neslepia esantys jautrūs detalėms, viską kruopščiai planuoja iki smulkmenų. Eugenijus ir Laura Byčenkovai - kartu dirba vos kelerius metus. Tačiau užsakovų jiems netrūksta. Kaip juos susiranda, juk tokia gausybė architektų, interjerų dizainerių, šiaip - savamokslių kuriančių interjerus?

Rinkos pulsas

Pigiai, bet geras - toks interjeras atspindi kompanijos veiklą

Puiki idėja - paprastą prekių išdavimo punktą su laukimo sale paversti stilinga vieta. Būtent taip nusprendė jaunos kompanijų „Beta.lt“ ir „Grupinis.lt“ šeimininkai. Savo naujose patalpose jie nerizikavo patys kurti jaukumą, o tik dairėsi po kitus biurus ir ieškojo architekto, kurio braižas jiems patiktų. Pagrindinė šių bendrovių veikla - internete įsigytų prekių išdavimas. Tad sename pastate sostinės centre reikėjo suformuoti erdvę, kurioje tilptų žmonių minia - kartais pigiai įsigytų prekių atsiimti čia susirenka per du šimtus žmonių. Tačiau toji erdvė turėjo būti patogi bei jauki ir keliems žmonės - kartais ateina tik tiek.

Rinkos pulsas

Vos pravėrus vilniečių buto duris, vaizdas pakerta kojas

Dar būdami studentai vilniečių porelė prieš dešimt metų viename Vilniaus dangoraižyje įsigijo nedidelį būstą šiaurinėje pusėje su vaizdu į lūšnyną. Žodžiu, pigiausią ten buvusį. Įrengti jį pasikvietė dekoratorę Gretą Motiejūnienę. Po aštuonerių metų jau pagausėjusi šeimyna persikraustė į to paties namo 23 aukštą, kur vaizdas pro langus - vertas milijono. Ir tada kelis mėnesius vėl laukė darbuose paskendusios Gretos, nes tikėjo, kad ji su architektu Daliumi Regelskiu išpildys visus jų lūkesčius.

Rinkos pulsas

Daiktų kaupimo maniakų vengianti architektė kuria lakoniškus namus

Šiai architektų kompanijai karūna nenukrenta, jei supratę, kad neišpildys užsakovo įgeidžių, į pagalbą kviečiasi kolegas, labiau išmanančius vieno ar kito interjero dekoravimo subtilumus. Jei supranta, kad, tarkime, šilto provanso su šimtu pagalvėlių ir klosčių sukurti nepajėgs, prašo bendradarbiauti tų, kurie tai išmano geriausiai. „Mes kuriame erdves, dėliojame funkcines zonas, užsiimame tuo, nuo ko priklausys patogus žmonių gyvenimas“, - sakė „a01. architektai“ narė Živilė Putrimaitė. Tačiau jauna verslininkų šeima, įsigijusi apartamentus prestižiniame sostinės rajone, Živilei ir jos komandai savo namus patikėjo „nuo - iki“.

Rinkos pulsas

Per du mėnesius dizaineris savo butą pakeitė neatpažįstamai

Dizaineris Artūras Čižiūnas kone šešerius metus gyveno, kaip pats vadina, tipiniame lietuviškame būste su rudais baldais ir gelsvomis sienomis. Tačiau ne tai užsiėmusį žmogų labiausiai erzino. Jo bute nebuvo dušo kabinos, o mirkti vonioje Artūrui nepatinka. Taigi, jis nutarė įsirengti namuose dušo kabiną. Kai pajudino pirmą sieną, suprato, kad nebesustos. Tada prisėdo braižyti 65 kvadratinių metrų buto rekonstrukcijos planą.

Rinkos pulsas

Palangos pušyne architektai surangė žaltį

Lakoniškomis priemonėmis sukurti stiprią emociją - toks buvo architektūros estetikos studijos “Arches” komandos siekis. Tai buvo tarytum bandymas atkartoti jaudulį ir šviesias emocijas kylančias kiekvieną kartą, kai atvykstame prie jūros.

Rinkos pulsas

Ryškius spalvotus namus vilnietė kuria tik laimingiems žmonėms

Indrają Marcinkevičienę namus sukurti kviečiasi tik jos darbus mačiusieji. Ryškiai gyventi tikrai ne visi gali ir nori. O dekoratorei patinka patikti ne visiems.„Jauni, gražūs, paprasti ir mieli žmonės, o paskutiniai mano užsakovai - dar ir labai laiminga šeima su dviem berniukais“, - apie kauniečiams įrengtą 216 kv. metrų namą sakė Indraja.

Rinkos pulsas

Vilniečių namų interjero negadina ne vietoje nuspirtos šliurės

Ši šeima norėjo namų, kuriuose būtų galima bet kur numesti laikraštį ir tai nesugadintų išpuoselėto interjero vaizdo, kuriuose kartais būtų galima susikrauti kojas ant stalo, o virtuvė būtų skirta patogiai gaminti, bet ne dulkes valyti.

Rinkos pulsas

Interjeras iš šimto dėžių

Kai išgirdo architektų komandos „Inblum“ idėją jo biuro interjerą sukurti iš dėžių, prekyba internetu užsiimančios bendrovės vadovas nešuktelėjo „Vau!“. Tačiau idėja jam pasirodė įdomi, tad sukirto rankomis su kūrėjais.

Rinkos pulsas

Ar interjerų kūrėjų rinka atvira naujiems žaidėjams?

Aštuntus metus Lietuvoje rengiamo interjero konkurso „Metų interjeras/Auksinė paletė ‘12” organizatorius Vytautas Gurevičius džiaugiasi, kad Lietuvoje gražiai gyventi nori jau ne tik miestiečiai. Daug įdomių interjerų pernai buvo sukurta provincijoje.

Rinkos pulsas

Architektui rūpi, kad jo broliai dvyniai jaukiai gyventų

Pirmiausia Vilniaus Gedimino technikos universitete įgytas žinias architektas Domantas Murauskas pritaikė tėvų namuose Vilniaus priemiestyje Riešėje. Kūrybinę laisvę jis turėjo ir įsirengdamas savo namus Žirmūnuose, o neseniai šis butas atiteko jaunesniam broliui Jonui, tad Domantas ir vėl padirbėjo šeimos labui. Jo buvusiame 68 kvadratinių metrų būste nepajudintos liko tik stiklo blokelių pertvaros. Visa kita - broliui pakeitė iš esmės. Net svetainės langus nusprendė padidinti, kiek tai buvo įmanoma padaryti. Nenuostabu, nes vaizdas pro juos išties įspūdingas - Neris, Kalnų parkas ir Gedimino pilis.

Rinkos pulsas

Stilingame lofte - pora ir du jų šunys

Tai buvo tamsi nyki maža skylė. Tokius savo namus pirmą kartą išvydo architektė Renata Mockutė. 38 kvadratinių metrų loftą už pigiai kartu su sutuoktiniu vyru Emiliu jie įsigijo prieš trejus metus. Ir tada sau iškėlė tikslą - padidinti ir pašviesinti. Papildomų 19 kvadratinių metrų atsirado, kaip buvo suprojektuota antresolė. Joje - kaip įprasta loftui - nutūpė lova su stilizuotu lovūgaliu. Augančią žolę primenantys laiptų turėklai, veidrodinis virtuvės spintelių fasadas, tarsi kabantis darbo stalas - šie interjero elementai sušildo griežtai padalintą būsto erdvę. Žavesio namams suteikia ir tikri kelmai, kuriuos Renata su Emiliu rado ir parsivežė iš draugų sodybos.

Rinkos pulsas

Dizainerė sukūrė karalystę motinai su sūnumi

Ši Virginijos Sabaliauskienės klientė pati labai panaši į prancūzę - manieromis bei apranga, tad tarsi buvo savaime suprantama, kad ji pageidaus klasikinio interjero. Jos įsigytas būstas - 103 kvadratinių metrų erdvė su viena perdanga naujai pastatytame sostinės name.

Rinkos pulsas

Ryškus kazacho butas elegantiškais namais virto per du mėnesius

Jovita Jankauskienė neslepia nuo užsakovų, kad interjero dizaino kūrimas jai yra hobis. „Tik pabrėžiu, kad šis užsiėmimas man teikia didžiulį malonumą, todėl visuomet dirbu nuoširdžiai“, - sakė moteris ir pridūrė, kad gautas atlygis už šį darbą nėra pagrindinis jos pajamų šaltinis. Tad jai nereikia griebtis šiaudo. Jovita dirba su tais užsakovais, kurių grožio supratimas nors kiek sutampa su jos. Tačiau dažnai ji patarimus dalija veltui - jei kam pagelbėja, džiaugiasi.

Rinkos pulsas

Svajonė tapti fotografu, kirpėju, virėju ar vyno žinovu – stipresnė už aplinkinių spaudimą

Stalčiuje – aukštojo mokslo diplomas, rankose – fotoaparatas, kirpėjo žirklės, samtis ar padėklas su taurėmis. Tokį karjeros posūkį keletas vilniečių pasirinko ne iš blogo gyvenimo – norėdami atsikratyti pojūčio, kad sėdi ne savo rogėse. Surasti savąjį kelią nepabūgę diplomatai Leonas ir Diana Garbačauskai tapo fotografais, o vadybininku šeimos įmonėje dirbęs Mantas Paražinskas – kirpėju.