Dviračių muziejų papuošė penkiamilijoninis „Baltik Vairas“ dviratis

1/10
Teksto dydis:

Vos prieš mėnesį – rugpjūčio 19 dieną – nuo bendrovės „Baltik Vairas“ konvejerio nuriedėjęs penkiamilijoninis dviratis ketvirtadienį papildė Šiaulių Dviračių muziejaus ekspoziciją.

Iškilmingas penkiamilijoninio dviračio perdavimas vainikavo Tarptautinės dienos be automobilio renginius Šiauliuose.

Gamyklos atstovų perduotam klasikinės formos jubiliejiniam dviračiui muziejininkai parinko garbingą vietą. Auksu tviskantis naujasis eksponatas įkurdintas pirmajame muziejaus aukšte ir krenta į akis vos tik pravėrus šio unikalaus muziejaus duris.

Penkiamilijoninis dviratis buvo pagamintas pagal specialų užsakymą. Dviračio sėdynė ir vairo rankenos pagamintos iš natūralios odos.

Vos tik nuriedėjusį nuo konvejerio penkiamilijoninį dviratį išbandė ir Šiaulių meras Justinas Sartauskas.

Šiaulių dviračių gamykla buvo įkurta 1948 metais. Prieš šešiasdešimt metų – 1951-aisiais – čia buvo surinkta pirmoji dviračių „Ereliukas“ partija. Per metus gamykloje buvo numatyta surinkti 100 tūkstančių dviračių paaugliams „Ereliukas“ ir „Kregždutė“.

1980 metais Šiaulių dviračių ir variklių gamykloje „Vairas“ buvo įkurtas Dviračių muziejus, kurį gamykla 1993 metais perdavė Šiaulių „Aušros“ muziejui.

1993 m. kovo mėnesį buvo įregistruota bendra Lietuvos ir Vokietijos įmonė UAB „Baltik Vairas“.

„Baltik Vairas“ priklauso „Schminkewerke GmbH“ įmonių grupei, į kurią, be Šiaulių gamyklos, įeina trys dviračių gamyklos („Pantherwerke AG“ Vokietijoje, „Master Bike“ Čekijoje ir „German Bangla Bicycle“ - Bangladeše) ir realizacijos firmos „Onyx Cycles GmbH“ Vokietijoje ir UAB „Baltic Bicycle Trade“ Lietuvoje.

UAB „Baltik Vairas“ ypatingas dėmesys yra skiriamas dviračių kokybei gerinti, siekiant konkuruoti su Vakarų Europos dviračių gamintojais.

Šiauliuose gaminami įvairių lygių ir rūšių dviračiai - apie 80 skirtingų pavadinimų. Žinomiausi gaminami diračiai - „Panther“, „Bauer“, „Goericke“, „Mosquito“, „Pegasus“, „Bergamont“, „Puky“, ZZK ir kiti.

Penkiamilijoninio „Baltik Vairas“ dviračio perdavimas Dviračių muziejui sutapo su fotografijų parodos „Dviratis Šiauliuose – tradicijos ir šiandiena. Dviračių populiarinimo renginiai Šiauliuose“ atidarymu.

Man patikoNeblogaiMan nepatiko