Kelionė keptuvių labirintu

1/1
Teksto dydis:

Kai reikia įsigyti naują keptuvę, dažna šeimininkė suka galvą: kaip išsirinkti pačią geriausią, ilgaamžiškiausią ir dar nepermokėti. Sumaniusi nusipirkti keptuvę buvau tikra, jog tai - visiškai paprasta. Tačiau netrukus paaiškėjo, kad išsirinkti šį virtuvės rakandą - nelengva užduotis.

Pirma, kiek keptuvių apskritai reikėtų turėti? O gal galima išsirinkti vieną, kurioje keptum viską?

Antra, parduotuvėse siūloma labai daug rūšių keptuvių, pagamintų iš nerūdijančio plieno, titano keramikos ir kitų medžiagų, tad kaip žinoti, kuri geriausia?

Dažna šiuolaikinė šeimininkė savo virtuvės nebeįsivaizduoja be tefloninės keptuvės, prie kurios niekas nelimpa.

Ir trečia - kainų skirtumas. Viena keptuvė nekainuoja nė 10 litų, o už kitą teks pakloti du, tris, keturis šimtus ar net tūkstantį litų. Ar kaina tikrai garantuoja kokybę?

Pirmiausia nutariau pasidairyti tokios keptuvės, kurioje galėčiau ruošti viską: ir rytinius blynelius ar omletą iškepti, ir kepsnį, ir netgi patroškinti patiekalą.

Viena keptuvė - viskam. Ir ekonomiška, ir vietos nedaug užims. Kai paklausiau patarimo savo draugės, ji prasitarė, kad jeigu noriu namuose išsiversti tik su viena keptuve - turėčiau rinkis „Zepter“.

„Tiesą sakant, nelabai įsivaizduoju šeimininkę, kuriai virtuvėje pakaktų vienos keptuvės. Bet tokiu atveju siūlyčiau rinktis 20 cm skersmens 2,5 arba 3 litrų talpos keptuvę“, - patarė „Zepter International“ produktų vadybininkė Raimonda Kavaliūnienė.

Ji pasiūlė dar vieną variantą: įsigyti 20 cm skersmens 1,5 litro keptuvę, prie kurios rekomenduojamas specialus dubenėlis.

„Jeigu ruošiant maistą keptuvė pasirodys per maža, dubenėlį galima dėti vietoj keptuvės dangčio ir taip gerokai padidinti jos talpą. O įprastai jį naudosite kaip sandarų indą“, - aiškino R.Kavaliūnienė.

„Zepter“ keptuvės pagamintos iš chromnikelinio plieno, liaudyje vadinamu medicininiu plienu. Jis ne tik nerūdija, bet ir pasižymi stipriomis baktericidinėmis savybėmis.

Prisipažinsiu, patiko tiek viena, tiek kita pasiūlyta keptuvė.

Tačiau ar tikrai verta mokėti gerokai brangiau už „Zepter“ keptuvę negu už siūlomas dideliuose prekybos centruose?

„Ši investicija tikrai atsiperka“, - tikino „Zepter“ atstovė. Pirmiausia esą gaminant „Zepter“ keptuvėje sunaudojama daug mažiau elektros energijos ar dujų - net iki 70 proc.

„Šios keptuvės turi specialų termoakumuliacinį dugną - keptuvė greitai įkaista ir tolygiai paskirsto kaitrą po visą plotą.

Tada galima drąsiai sumažinti energijos šaltinį - temperatūra išsilaiko ilgai“, - pasakojo vadybininkė R.Kavaliūnienė.

Jeigu įsigyčiau „Zepter“ keptuvę, gaučiau 30 metų garantiją, o plastikinėms jos dalims - pusantrų metų.

Bandžiau skaičiuoti, kiek per trisdešimt metų man prireiktų paprastesnių keptuvių. Jei, pavyzdžiui, pirkčiau keptuvę už 100 litų, ją turėčiau pakeisti po kelerių metų. Vadinasi, per 30 metų man reikėtų apie 15 keptuvių, kurioms išleisčiau apie 1,5 tūkst. litų. Panašiai tiek kainuotų dvi „Zepter“ keptuvės.

Tačiau naudojant keptuvę 30 metų, ji neabejotinai susibraižys ir taps akiai nepatraukli.

„Subraižymas kokybei tikrai nepakenks - ši keptuvė neturi kokios nors dangos, ji dėl subraižymo tikrai nepradės lupinėtis. O jeigu subraižymai ims erzinti, galime pasiūlyti indų poliravimo paslaugą - po jos keptuvė atrodys kaip nauja“, - tikino R.Kavaliūnienė.

Keptuvės poliravimas, priklausomai nuo subraižymo, gali atsieiti vos 20 litų.

Kokybiškų keptuvių galima pasidairyti ir „Silit“ virtuvės indų salone. Prisipažinsiu, kad anksčiau neteko lankytis specializuotame salone, kur gaučiau tokią išsamią informaciją.

„Kiekvienai šeimininkei rekomenduojame turėti dvi keptuves: vieną mažesnę - 20 ar 24 cm skersmens ir vieną didesnę - 26 arba 28 cm skersmens“, - patarė salono vedėja Alvyda Michailovskienė.

Šeimininkės dažniausiai renkasi 26 cm skersmens keptuvę, tad ją galima laikyti pačia universaliausia.

Šiuo metu populiarios „Scanpan CTX“ keptuvės su titano keramikos danga. Jos tinka ir indukcinėms viryklėms, kurios neturi kaitinamojo elemento: po stiklo keramikos kaitviete yra įrengtos indukcinės ritės, sukuriančios elektromagnetinį lauką.

Tad šioms viryklėms tinka tokie indai, kurių dugnas įsimagnetina.

„Minėtų keptuvių daugiasluoksnė korpuso konstrukcija užtikrina greitą ir kokybišką šilumos pasiskirstymą. Keptuvės nesideformuoja, nepridega, galima naudoti ir metalinius įrankius“, - privalumus vardijo salono vedėja.

Kadangi šių keptuvių rankenos pagamintos iš metalo, jas drąsiai galima naudoti ir kepant orkaitėje.

Man taip pat rekomendavo neseniai pasirodžiusias „Tempera“ keptuves, kurios turi nelimpamą paviršių, su kietu mineraliniu sluoksniu - jis atsparus net 400 laipsnių karščiui.

„Šios keptuvės greitai įkaista, taupo energiją ir šeimininkų laiką. Jos puikiai tinka karščiui jautriems patiekalams gaminti, taip pat maistui ruošti be riebalų“, - aiškino A.Michailovskienė.

Šioms keptuvėms suteikiama dvejų metų garantija, jos yra ekologiškos. Instrukcijose parašyta, kad šių keptuvių sudėtyje nėra medžiagos PFOA - perfluoroktaninės rūgšties, kurią naudoja nemažai keptuves gaminančių kompanijų. Dėl šios medžiagos poveikio žmogaus sveikatai pastaruoju metu vis dažniau diskutuoja mokslininkai.

Specializuotoje indų parduotuvėje „Žana“ man rekomendavo įsigyti tris keptuves - prie anksčiau minėtų, skirtų kepti ir troškinti, dar reikėtų pridėti specialią keptuvę lietiniams.

„Jos pritaikytos būtent kepti lietinius - greičiausiai įkaista, greičiau iškepa, žemesni kraštai, todėl patogiau vartyti“, - aiškino parduotuvės „Žana“ vedėja Rima Braknienė.

Universaliausia keptuvė kepti turėtų būti 26 ar 28 cm skersmens. Tuo tarpu keptuvė troškinti turėtų būti gilesnė, geriausia rinktis pagamintą iš akmens masės.

Jeigu šeimininkė negali sau leisti įsigyti trijų keptuvių, iš bėdos galima išsiversti ir su viena, bet ji turėtų būti universali.

„Rekomenduočiau 24 cm skersmens akmens masės keptuvę. Ji neturėtų būti labai gili, tada tiks viskam, nebent troškinti kraštai gal kiek žemoki, bet tikrai išsiversite“, - taupančioms šeimininkėms patarė parduotuvės vedėja.

Pasak jos, pasirinkusios keptuvę iš akmens masės tikrai neprašausite pro šalį - ji atspari įbrėžimams, ruošiant maistą reikia naudoti labai nedaug riebalų, išlieka visos maisto savybės.

Parduotuvės vedėja patikino, kad gerą keptuvę galime naudoti mažiausiai 2-3 metus.

Ilgaamžėmis vadinamos nerūdijančio plieno, ketaus, titano keramikos, turinčios platinos dangą ir akmens masės keptuvės. Jeigu jos tinkamai naudojamos, gali būti netgi perduodamos iš kartos į kartą.

Jeigu keptuvei įsigyti negalite skirti tiek dėmesio ir laiko, ją dažniausiai įsigyjate užsukę į prekybos centrą apsipirkti. Tuomet pirmiausia reikėtų atkreipti dėmesį į kainą. Renkantis iš gausybės keptuvių be profesionalaus konsultanto pagalbos, kaina - kone vienintelis kriterijus, pagal kurį galima spręsti apie keptuvės kokybę.

„Keptuvės ypač perkamos per įvairias akcijas. Jų parduodame daugiau nei puodų. Gali būti, kad sočiai pavalgyti mėgstantys lietuviai daugiau patiekalų kepa nei verda“, - svarstė „Maxima“ atstovė Renata Saulytė.

Pirkėjai veržiasi diržus, tačiau skaito prekių etiketes: jiems neabejotinai svarbi ne tik kaina, bet ir kokybė.

Daugiausia keptuvių atkeliauja iš Europos tiekėjų - pirkėjai gali įsigyti žinomų kompanijų „Tefal“, „Risoli“, „Pensofal“, „Domo“ keptuvių.

„Maxima“ atstovė patikino, kad jų parduotuvės neprekiauja Kinijoje pagamintomis keptuvėmis.

Dėl maistui ruošti skirtų kiniškų indų Valstybinė ne maisto produktų inspekcija sulaukia skundų. Pernai jų užregistruota 18.

Pasak Valstybinės ne maisto produktų inspekcijos Gaminių kontrolės skyriaus vyriausiosios valstybinės inspektorės Elenos Rinkevičienės, neretai į Lietuvą atkeliaujantys sąlyčiui su maistu naudojami indai parduodami neturint būtinų dokumentų - pirmiausia higieninio pažymėjimo.

Tokio pažymėjimo išdavimas nieko nekainuoja - prekiautojui tereikia pateikti gamintojo išduotus dokumentus. Spėjama, kad tokių dokumentų neturintys asmenys gali pardavinėti brokuotą produkciją.

Už mažmeninės prekybos taisyklių pažeidimą gali būti skirtas įspėjimas arba bauda: darbuotojams arba individualia veikla besiverčiantiems fiziniams asmenims - nuo 20 iki 100 litų, o pareigūnams - nuo 100 iki 200 kitų.

„Perkant keptuvę, kaip ir kitus indus, turi būti aiškiai parašyti naudojimo ypatumai: kaip paruošti naudoti tik įsigytą keptuvę, kaip ją naudoti, ar galima vartyti patiekalus tik medine lopetėle, ar ir metaline“, - kalbėjo inspektorė ir patikino, kad visi sąlyčiui su maistu naudojami indai turi būti saugūs, nesuteikti maistui papildomo kvapo ir skonio.

Dažnai gamintojai instrukcijoje rašo vienaip, o prekybininkai pateikia netiksliai išverstą informaciją. Už prekių, nepaženklintų teisės aktų nustatyta tvarka, pardavimą, klaidingos informacijos apie prekę pateikimą skiriamas įspėjimas arba bauda: individualia veikla besiverčiantiems fiziniams asmenims nuo 20 iki 100 litų, įmonių darbuotojams - nuo 100 iki 1000 litų.

„Rekomenduočiau gyventojams nepirkti tokių indų turgavietėse, nes dažnai neaišku, ką įsigysi.

Taip pat vertėtų rinktis žinomus prekės ženklus“, - kalbėjo E.Rinkevičienė ir patikino, kad pirkėjai patys turėtų atidžiau skaityti perkamų daiktų instrukcijas, nes prie kiekvienos parduotuvės po inspektorių nepastatysi.

Keptuvių paieškos rezultatai

„Zepter“

* Renkantis vieną keptuvę viskam, rekomenduojama 20 cm skersmens 2,5 arba 3 litrų talpos keptuvė. Jos kaina - 689 litai.

* Galima rinktis mažesnę - 20 cm skersmens 1,5 litro talpos - keptuvę su dangčiu, kurios kaina 669 litai. Prie jos rekomenduojama įsigyti ir 20 cm skersmens 1,9 litro talpos dubenėlį, kad prireikus būtų galima padidinti keptuvės talpą. Dubenėlio kaina - 259 litai.

* Populiariausia ir universaliausia keptuvė - 24 cm skersmens 2,7 litro talpos. Jos kaina - 759 litai.

Virtuvės indų salonas „Silit“

Renkamės dvi keptuves arba vieną universalią:

* CTX indukcinės klasės keptuvė su titano keramikos danga: 26 cm skersmens, aukšta ir su dangčiu, kaina - 466 litai ir 20 cm skersmens keptuvė - 259 litai.

* „Tempera“ 24 cm skersmens keptuvė, kainuojanti 285 litus, ir 28 cm skersmens, kainuojanti 327 litus.

* Universaliausia CTX indukcinės klasės keptuvė su titano keramikos danga: 26 cm skersmens vidutinio aukščio, kaina - 360 litų.

Parduotuvė „Žana“

Renkamės tris keptuves arba vieną universalią:

* 25 cm skersmens keptuvė lietiniams, kaina - nuo 25 iki 79 litų.

* Kepti galime pasirinkti 26 cm skersmens keptuvę, kaina - 89,90 lito.

* Troškinti skirta 24 cm skersmens gilesnė akmens masės keptuvė, kurios kaina - 163 litai.

* Arba renkamės vieną universalią - 24 cm skersmens akmens masės keptuvę, kuri kainuoja 140,90 lito.

* Dar papildomai turėsime išleisti keptuvės dangčiui - vidutiniškai 26 cm skersmens stiklinis dangtis kainuos apie 20 litų.

Prekybos centras „Maxima“

* Keptuves renkamės savarankiškai. Brangiausia kainuoja 169 litus, pigiausia - 9,99 lito.

* Populiariausia - 26 cm skersmens keptuvė, kurios kaina - 29,98 lito.

Ką reikėtų žinoti apie tefloninę keptuvę

* Prieš naudodami keptuvę pirmą kartą, ją išplaukite ir visą vidinį paviršių ištepkite nedideliu kiekiu aliejaus.

* Nevėsinkite įkaitusios keptuvės šaltu vandeniu - taip labai greitai pažeidžiama tefloninė danga.

* Negalima keptuvės perkaitinti.

* Galima naudoti daugelį neaštrių metalinių įrankių, tačiau jokiu būdu nenaudokite peilio - juo galite pažeisti tefloninę dangą.

* Pažeista tefloninė danga gali pradėti luptis. Diskutuojama, ar tuomet išsiskiriančios medžiagos neturi neigiamo poveikio žmogaus sveikatai.

* Keptuvę rekomenduojama plauti šiltu vandeniu, naudoti skystą ploviklį ir kempinėlę. Nerekomenduoja naudoti šveitimo miltelių ir metalinių kempinėlių.

* Nepamirškite, jog gamintojas užtikrina, kad tefloninė keptuvė yra nekenksminga tol, kol ją naudojate pagal instrukcijas ir tefloninė danga nėra pažeista.

Man patikoNeblogaiMan nepatiko